Zegar dworcowy

W czasie podróży, kiedy trzeba przesiąść się na dworcu z pociągu do pociągu, uwagę naszą może przykuć zegar dworcowy, który zazwyczaj jest dwustronny tak, by z można było sprawdzić godzinę z każdego miejsca na peronie. Na niektórych stacjach jest to jedyny element dekoracyjny, który tworzy miłą atmosferę, i umożliwia kontrolowanie czasu naszej podróży.

Postarzany zegar dworcowy retro
Zegar Dworcowy Retro

 

Zegary dworcowe inspirowane takimi zegarami kolejowymi oraz inne zegary Belldeco można obejrzeć i nabyć w naszym sklepie internetowym.

Dworcowy Zegar W stylu Vintage ze specjalnymi postarzeniami w kolorze rdzawym
Zegar Dworcowy Vintage

 

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się zegary kolejowe w stylu vintage oraz inspirowane stylem francuskim zegary dworcowe z francuskimi napisami, przetartymi cyframi stylizowanymi na stare tarczami (np. Zegar Dworcowy Vintage).

Zegar wykonany na wzór starych zegarów dworcowych z biała tarcza i czarna ramą
Zegar Dworcowy London

 

Bardzo ciekawe są także zegary kolejowe stylizowane na styl angielski z nazwami londyńskich stacji kolejowych i angielskimi napisami, takie jak Zegar Dworcowy London. Każdy zegar dworcowy z naszego sklepu ma zupełnie inny kształt, różni się także kolorami grafik i rozmiarem. Jedne zegary mają średnicę tarczy równą szesnastu centymetrom, a inne, większe, dwudziestu trzem centymetrom.

 

Z jednej strony jasna postarzana tarcza z drugiej czarna, duże wyrażne cyfry arabskie
Dwustronny Zegar Kolejowy Belldeco

 

Zegar dworcowy można również zamontować na zewnątrz budynku, na przykład na tarasie lub balkonie. Zegary ścienne dostępne w naszym sklepie to piękne dekoracje, wykonane z elementów metalowych na styl starych zegarów dworcowych.

Zegar Retro marki Belldeco, z rzymskimi cyframi
Retro Zegar Kolejowy Belldeco

 

To, co jest dla nich charakterystyczne to przede wszystkim to, iż lśnią z daleka jasnymi tarczami z wielkimi, arabskimi lub rzymskimi cyframi, po których poruszają się czarne, metalowe wskazówki. Do tego dochodzą dodatkowe zdobienia, jak metalowe lilijki czy ptaszki, nazwy stacji kolejowych oraz stylowe grafiki na tarczy.