Stoły w stylu prowansalskim na każdą kieszeń : )

Styl prowansalski to naturalne kolory i materiały, dlatego stoły wykonane z palet świetnie się w niego wpisują. Aby je wykonać oprócz palet będziecie potrzebować przede wszystkim impregnatu do drewna i trochę kreatywności. W zależności od tego jaki stół będziecie chcieli zbudować, mogą przydać się Wam także narzędzia, farby, kółka czy szkło na blat stołu.

 

Prowansalski stół
Stolik z palet

 

Do dolnej części palety możecie przyczepić kółka, które można kupić na przykład w Ikei, dzięki temu otrzymacie świetny stolik, który będzie bardzo funkcjonalny.

 

Prowansalski stolik kawowy
Stolik kawowy z palet

 

Dla wygody proponujemy Wam zakup kółek z hamulcami. Dzięki nim stolik będzie stał w jednym miejscu, a gdy zdecydujecie się go przesunąć będziecie musieli jedynie zwolnić hamulce.

 

Prowansalski stolik z palet
Stolik z palet

 

Aby z palety wyszedł Wam stylowy, prowansalski stolik, możecie pomalować go na biały kolor. Nie martwcie się, nie potrzebujecie do tego szczególnych zdolności. Styl prowansalski to meble, których farba często wygląda na zdartą i poprzecieraną. Właśnie taki efekt osiągniecie niechlujnie malując palety białą farbą do drewna.

 

Stolik kawowy
Stolik kawowy z palety

 

Co jeszcze możecie zrobić, aby wykonać piękny stolik kawowy w stylu prowansalskim? Położyć na nim taflę szkła, która posłuży za szklany blat dla Waszego stolika! Dzięki temu przedmioty nie będą spadały z blatu, a na dolnej części palety będziecie mieli wygodną półkę na pracę, książki i dokumenty!

 

Stolik
Stolik kawowy

 

Aby jeszcze bardziej urozmaicić Wasze stoliki możecie kupić farbę o innym niż stolik kolorze oraz szablony do wykonania na stoliku stylowych napisów lub obrazków. Dzięki nim wasz stolik będzie prezentował się jeszcze oryginalniej!

 

Prowansalski stolik
Stolik z palet

 

Palety mogą posłużyć Wam nie tylko do wykonania niskich stolików kawowych w stylu prowansalskim, ale także do wykonania stołów o standardowej wysokości. Ich nogi mogą także zostać wykonane z palet!

 

Stół w stylu prowansalskim
Stół z palet

 

Z kilku palet możecie zrobić także duże stoły, a nawet wyspę w kuchni! Wygląda to niezwykle oryginalnie 🙂 Dodatkowo dzięki takiemu rozwiązaniu będziecie mogli sporo zaoszczędzić!

 

Prowansalska kuchnia
Wyspa z palet