Stary młyn w roli stylowego, prowansalskiego domu

Uwierzycie, że ten stylowy, prowansalski dom to zaadoptowany stary młyn? Właścicielka domu to pewna francuska artystka, która postawiła na meble prowansalskie, drewno, naturalne materiały, ciekawe kolory oraz liczne prowansalskie dekoracje oraz dodatki. W ten sposób udało się jej przemienić stary, niedziałający już młyn na pełen klimatu i ciepła rodzinny dom. Sami zobaczcie!

Prowansalski salon
Salon w stylu prowansalskim

Salon domu to chyba najbardziej stonowane miejsce w całym domu. Nie pojawiają się w nim mocne kolory ani mocno postarzane meble prowansalskie. W salonie właściciel domu zdecydował się na jednolite kolory, drewno oraz prowansalskie dodatki. Świetnie wyglądają trzy powieszone obok siebie lustra, a zieleń za oknami z pewnością dodaje salonowi uroku. Salon oceniamy na piątkę i wierzymy, że jest miejscem sprzyjającym relaksowi i wypoczynkowi.

 

Prowansalska jadalnia
Jadalnia w stylu prowansalskim

 

Oto jadalnia , nieco bardziej stylizowana niż jasny salon. Drewno znajdujące się w tej jadalni jest ciekawie postarzane w stylu shabby chic. Uroku dodają prowansalskie dodatki, jak na przykład duży, opadający na podłogę obrus czy duży żyrandol. Naszym zdaniem niezwykle pozytywnym akcentem są tutaj różowe, cięte kwiaty. Jednak najbardziej rzucają się w oczy belki stropowe, które zostały pomalowane na biały, przecierany kolor.

 

Salon w stylu prowansalskim
Salon w stylu prowansalskim

 

Ten salon, będący jednocześnie przedpokojem jest już bardziej kolorowe. Pojawiają się w nim intensywne czerwienie, a klimatu dodają stare drewniane drzwi w roli dekoracji ściennych, które znajdują się za sofą. Ciekawie wyglądają niezobowiązująco dobrane meble prowansalskie. Różnią się między sobą nie tylko kolorami, ale także stylistyką.

 

Kuchnia
Kuchnia

 

Aż trudno uwierzyć, że tę kuchnię zaaranżowała ta sama osoba, która w pokoju dziennym zdecydowała się na biele i stonowane barwy. Nie tylko intensywne kolory, ale także proste, nieco odbiegające od stylu prowansalskiego meble to to, co odróżnia tę kuchnię od reszty domu. Bardzo klimatycznie zagospodarowana została jedna ściana kuchni, znajdująca się po lewej stronie, której zdjęcie pokazujemy poniżej.

 

Ściana w kuchni
Ściana w kuchni

 

Po raz kolejny przekonujemy się, że obrazy i obrazki o różnych kolorach i wymiarach mogą zostać powieszone obok siebie. Wygląda to niezwykle klimatycznie.

 

Prowansalska łazienka
Łazienka w stylu prowansalskim

 

Ostatnim wnętrzem w tym domu, które chcemy Wam pokazać jest ta prowansalska łazienka. Właścicielka zdecydowała się pomalować w niej deski stropowe na kolor szary, pasujący do szarych frontów szuflad postawionego przy wannie mebla. W tej łazience najbardziej przypadł nam do gustu regał z postarzanymi szufladami otwieranymi na tzw. aptekarskie uchwyty. Naszą uwagę przykuło także lustro stylizowane na drewniane okno, które znajduje się za wanną.