Postarzane meble w stylu prowansalskim

Postarzane meble w stylu prowansalskim – elementy wyposażenia wnętrza o jakich marzyłeś – szukaj ich w naszym sklepie!

Wyjątkowa konsola w stylu prowansalskim od polskiego producenta Livin Hill. Posiada praktyczne szufladki,
Bielona konsola

            Jeżeli postanowiłeś urządzić wnętrze w stylu retro bądź prowansalskim i czujesz, że czegoś w nim brakuje to z pewnością nadszedł czas na zakup nowych mebli. Do wymienionych wnętrz gorąco polecamy celowo postarzane meble – w jakich aranżacjach i z jakimi dodatkami wyglądają najlepiej dowiesz się z poniższego artykułu – gorąco zapraszamy!

            Zaczniemy od tego, że meble w stylu prowansalskim powracają na salony w świeżym wydaniu. Tym, którzy nie znają się na rzeczy może się wydawać, że kupiłeś właśnie bezużyteczne starocie, jednak Ci którzy doceniają oryginalne połączenia nie będą mogli oderwać od nich oczu. Meble prowansalskie posiadają wiele charakterystycznych cech wpływających pozytywnie na odbiór aranżacji przez inne osoby, ale to, że są postarzane to szczególny wyróżnik. Szczególny wygląd nadają pomieszczeniom meble  prawdziwego drewna, pokryte jasną farbą, a najlepiej takie, które sprawiają wrażenie niedokończonych, na przykład pomalowane tylko w połowie. Genialnie nawiązują do tradycji i swojskiej atmosfery, a połączone z eleganckimi meblami tworzą niezwykle interesujące zestawienia stylu i formy. Postarzane meble, bo o nich tu mowa – to elementy wyposażenia wnętrza adekwatne do tych, które sprzedawane są na targach staroci lub prezentowanych w apartamentach w Prowansji. Najnowsze trendy stawiające na czele meble w stylu prowansalskim zdominowały już tysiące polskich domów i nie tylko. Bardzo często są wykorzystywane również do urządzania różnego typu lokali takich jak na przykład klimatyczne kawiarnie i nastrojowe restauracje serwujące francuską lub śródziemnomorską kuchnię.

Kremowy stolik nocny na giętych nogach to atrakcyjny mebel, zarówno dzięki celowym przecierkom jak i kształtnej formie.
Stolik Nocny Kremowy Rimini

            Nie tak dawno, aby mieć postarzane meble trzeba było samodzielnie przygotować niezbędne narzędzia, farby i oczywiście.. stare meble, które i tak nie zawsze wyglądały po skończonych przeróbkach tak jak byśmy tego chcieli. Dzisiaj stylizowanie mebli zajmują się profesjonaliści, którzy wykorzystują nowe materiały i od podstaw tworzą użytkowe meble, które służą naszym klientom przez długie lata. Najlepszym sposobem na celowe dodanie lat nowym meblom jest patynowanie, czyli pokrywanie wszystkich części mebla warstwami farb i lakierów. Ciekawym zabiegiem, który dodaje meblom antycznego designu jest szczotkowanie. A co sprawić by drewniane meble wyglądały na stare? Najlepiej jest je pobielić! Efektem takich zabiegów jest uzyskanie efektownych mebli, które pomimo tego, że wyglądają jak zabytkowe należą do w pełni funkcjonalnych elementów wyposażenia wnętrza.

Pojemna, ale przede wszystkim piękna komoda bielona od proucenta Livin Hill - jakość o jakiej marzysz od dawna.
Bielona Komoda Prowansalska

            Abyś znalazł w naszym sklepie to czego potrzebujesz – podjęliśmy współpracę z najlepszymi w swoim fachu producentami z Europy, w tym z polskimi firmami. To oni dbają o to by prezentowane na naszej stronie meble w stylu prowansalskim doskonale oddawały klimat słonecznej Prowansji. Nie bój się połączeń i mieszania różnych styli. Współczesne trendy zachęcają by łączyć, mieszać i komponować ze sobą stare z nowoczesnym, eleganckie z sielskim i chłodne z ciepłym. Z nami urządzisz każdy kąt w swoim domu, a wykorzystując postarzane meble otrzymujesz gwarancję sukcesu już na samym początku!

            Gdzie najlepiej sprawdzą się postarzane meble? Tak naprawdę nie ma na to reguły, jednak nasi klienci dowodzą, że dzięki nim udało im się urządzić romantyczne sypialnie, harmonijne jadalnie, sielskie salony i rodzinne jadalnie. Kolorystyka oferowanych mebli jest naprawdę różna i czasami nawet nieoczywista. Dominują tu biele aczkolwiek równie często można spotkać brązy, biel, beż i odcienie kremu. Pamiętaj jednak, ze to nie kolor ma znaczenie, a ilość celowych postarzeń. Do antycznych wnętrz i tych urządzonych w stylu vinatge warto rozejrzeć się za meblami, które posiadają ich bardzo dużo. Z kolei meble do wnętrz prowansalskich – wystarczy, ze będą miały subtelnie przetarte fronty szuflad bądź krawędzie blatów.

Konsola to mebel wysowdzący się z mody francuskiej. Komoda Pesaro może zastąpić również klasyczne biurko.
Konsola Prowansalska Pesaro

 Postarzane meble w stylu prowansalskim z łatwością wpisują się we współczesne trendy. Chcesz mieszkać w domu, który ciągle będzie przypominał Ci o czasach dzieciństwa i letniej aurze? Meble z naszego sklepu to najlepszy wybór! Wybieraj w tysiącach propozycji i urządź dom, o jakim zawsze marzyłeś. Gorąco zapraszamy!