Ozdoby w stylu prowansalskim

Dostępne w naszym sklepie ozdoby w stylu prowansalskim sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, bez względu na jego wielkość i kolorystykę. Są tak różnorodne, że wierzymy, że nawet te osoby, które nigdy nie miały do czynienia ze stylem prowansalskim będą mogły wybrać u nas coś dla siebie.

Ozdobny prowansalski zegar z motywem lawendy na jasnym tle
Zegar z Lawendą

Ozdoby w stylu prowansalskim to przede wszystkim motyw lawendy, czyli rośliny charakterystycznej dla tego jakże pięknego i słonecznego rejonu Francji, położonego w jego południowo-wschodniej części.

Tablica korkowa z spinaczami oraz motywem lawendy na ramie
Tablica korkowa w stylu prowansalskim

Jako lawendowe dekoracje ścienne świetnie sprawdzą się wszelkie tablice do pisania kredą oraz tablice korkowe, na których znajdzie się motyw lawendy, koguta czy oliwek. Ponadto do ozdobienia swoich ścian mogą Państwo wybrać obrazy w stylu prowansalskim wykonane z płótna lub metalu, o różnych kształtach i rozmiarach oraz o zróżnicowanej kolorystyce.

Kwadratowy obrazek z lawendą
Obrazek Prowansja z Lawendą Belldeco

W styl prowansalski świetnie wpisują się także zegary ścienne oraz zegary stojące w kształcie budzika, które zdobi motyw lawendy. W prowansalskich wnętrzach świetnie sprawdzą się także zegary w stylu vintage, czyli zegary ścienne o tarczach stylizowanych na stare oraz efektowne zegary dworcowe.

Zegar dworcowy z rzymskimi cyframi
Zegar Dworcowy

W salonie i sypialni możemy idealnymi dodatkami będą poduszki w stylu francuskim, czyli poduszki z francuskimi napisami, których poszewki wykonane są z bawełniano-lnianych materiałów.

Mlecznik i cukiernica z motywem lawendy
Ceramika z motywem lawendy

Motyw lawendy jest charakterystyczny dla dekoracji salonowych, a także ozdób kuchennych. Ozdoby w stylu prowansalskim o odpowiednio dopasowanej do kuchni kolorystyce mogą zupełnie odmienić całą kuchnię. Najlepszym na to przykładem będą podkładki stołowe oraz ceramika z motywem lawendy.

Jasna taca z rączkami i motywem lawendy
Taca w stylu prowansalskim

Lawendowe dekoracje i dodatki, które doskonale współgrają ze stylistyką każdej kuchni, to także piękne tace w stylu prowansalskim z lawendą, wykonane z drewna oraz plastiku.

Jasny zegar z lawenda
Zegar z Lawendą

Jeżeli więc zechcą Państwo ozdobić swój dom lub też mieszkanie wprowadzając do niego ozdoby w stylu prowansalskim, to mamy nadzieję, że nasze lawendowe dekoracje spełnią Państwa oczekiwania i pomogą wprowadzić do domu trochę ciepła i pozytywnej energii. Motyw lawendy dzięki spokojnej i stonowanej kolorystyce może ozdobić nawet te wnętrza, których stylistyka jest zupełnie inna od prowansalskiej.