Osłonki na doniczki Aluro

Szukasz oryginalnych osłonek, które będą pasowały do prowansalskich, skandynawskich i loftowych aranżacji? Koniecznie zobacz wsyztskie osłonki Aluro w naszym sklepie!

Odkąd człowiek pojawił się na planecie Ziemia niezmiennie żyje w otoczeniu natury – otaczając się kwiatami, sadząc drzewa owocowe i inne rośliny. Aby być bliżej zielni – jedni wybierają życie na obrzeżach miast, na wybrzeżu lub w innych zakątkach naszej planety. Wiemy jednak doskonale, że większość z Was nie ma tego przywileju na co dzień ponieważ mieszka w centrum miast – co wcale nie znaczy, że tam nie ma miejsca obcowanie z naturą!

Aranżujemy kwiaty lub miniaturki krzewów na balkonach i tarasach lub eksponujemy je na przyokiennych parapetach. Wszyscy posiadacze przydomowych ogródków zgodnie potwierdzają dobroczynny wpływ zielonych roślin i kwiatów na samopoczucie i zdrowie. Kwiaty doniczkowe to dodatkowe źródło tlenu w Twoim mieszkaniu, ukojenie dla oczu, a kolorowe pęki to swoista ozdoba wnętrza.

Urocza osłonka z postarzniami w białym kolorze z limonkowo-zielonymi akcentami i napisami.
Podłużna osłonka Gardi

Produkują tlen, są odpoczynkiem dla oczu, a przede wszystkim pięknie zdobią wnętrze naszego domu. Dekoracyjny charakter wszystkich roślin zapewnią Ci osłonki na doniczki Aluro, które znajdziesz w naszym sklepie. Niezwykle szeroka oferta i różnorodne style w jakich wykonano osłonki na doniczki pozwolą Ci wybrać wymarzone dodatki do domu. Poniżej przedstawiliśmy kilka rodzajów najmodniejszych donic, które mogą Ci się spodobać.

Osłonka prowansalska może równie dobrze spełniać się w roli wazonu na świeże lub suszone kwiaty.
Osłonka prowansalska Aluro

Osłonki ceramiczne to jedne z pierwszych elementów do ozdoby domu, których używali nasi przodkowie. Współcześnie występują one w wielu ciekawych formach. Pokrywają je powłoki kolorowego szkliwa i regularne lub antyczne wzory. Świetnie prezentują się także w naturalnym wydaniu – osłonięte jedynie cienką warstwą ochronną i pasujące genialnie do roślin kolorowych jak i monochromatycznych.

Szare osłonki metalowe z sznurem pełniącym rolę uchwytów dodadzą stylu Twoim kwiatom w ogrodzie.
Metalowe Osłonki Garden

Osłonki na doniczki z betonu to stosunkowo nowy trend. Występujące zarówno w prostych jak i dekoracyjnych formach będą pasowały do różnych aranżacji. Gorąco polecamy wszystkim miłośnikom francuskiego designu osłonki w stylu prowansalskim takie jak na przykład masywne puchary do ogrodu, które niewątpliwie podniosą Twoje standardy.

Szara osłonka na doniczkę z kolekcji Hebe ma szary kolor i ciekawą formę przypominającą ścięty pień.
Osłonka na doniczkę Hebe

Uniwersalnym rozwiązaniem wydają się być osłonki metalowe. To najprostszy sposób na doniczki na zioła w kuchni i na kaktusy na przyokiennym parapecie w salonie. Urok metalowych osłonek zależy przede wszystkim od dekoracji i grafik zdobiących ich zewnętrzne ściany. Do wnętrz industrialnych polecamy osłonki bez zbędnych ozdób, natomiast osłonki w stylu prowansalskim im bardziej są dekoracyjne – tym lepiej!

Jak wybrać idealną osłonkę?

Stylowa, okrągła osłonka Aluro z kolekcji Sassi ma kremowy kolor i powierzchnię przypominającą drobne kwiaty róż.
Osłonka Aluro Sassi

Wybierając osłonki na doniczki, na zioła lub kwiaty powinieneś mieć na względzie dobro Twoich roślin. Przede wszystkim sprawdź dokładnie do jakich rozmiarów może urosnąć Twój kwiat. Jeśli wybierzesz zbyt małą osłonkę, co znacznie ogranicza prawidłowy rozrost korzeni, z pewnością pożegnasz się z ulubioną roślinką szybciej niż myślisz. Jesteśmy tego zdania, że zdecydowanie lepiej wybrać za dużą osłonkę niż za małą! Osłonki na doniczki Aluro to produkty i kolekcje, które są dostępne zazwyczaj w kilku rozmiarach. To umożliwi Ci  dopasowanie jednej, a nawet paru doniczek do stworzenia spójnej aranżacji w salonie lub w ogrodzie.

Prota osłonka Aluro bardzo ciekawie stylizowana na starą i zniszczoną.
Błękitna osłonka Aluro

Informacje o posiadanych roślinach są niezwykle przydatne także jeśli chodzi o kwestie zachowania proporcji w kolejnych latach wzrostu rośliny. Nasze najciekawsze rozwiązania do ogrodu znacznie ułatwiają letnie, wiosenne i jesienne porządki oraz aranżowanie. W naszym sklepie znajdziesz osłonki w stylu prowansalskim, które przybierają różne formy.  Duże i podłużne donice umożliwią Ci zasadzenie kilku kwiatów w jednym miejscu, co odda swój spektakularny efekt zaraz po rozwinięciu przez kwiaty swoich pąków.

Gdzie zaaranżować osłonki na doniczki Aluro?

Niska osłonka Aluro o połyskującej powierzchni będzie idealna na kaktusy i sukulenty.
Perłowa osłonka Aluro

Podstawową zasadą jest ustawianie roślin w miejscach, gdzie będą miały dostęp do słońca i światła dziennego. Zatem doskonałym miejscem poza ogrodami będą parapety, w kuchni, w salonie lub w innych, jasnych wnętrzach. Kolejnym aspektem , o jakim powinieneś pamiętać jest dopasowanie osłonki do wystroju wnętrza. Klasyczne wnętrza lubią naturalne drewno i terakotę, w pomieszczeniach industrialnych sprawdzą się mniejsze lub większe doniczki i osłonki metalowe lub bardziej surowe – betonowe. Wszystko czego potrzebują Twoje rośliny by wyglądać jeszcze piękniej – znajdziesz w naszym sklepie!