Meble prowansalskie

Jednym z ciekawszych trendów na rynku mebli, są meble prowansalskie. Zyskują one coraz większą popularność i cieszą się zainteresowaniem zarówno klientów indywidualnych, firm, jaki i projektantów wnętrz, którzy niezwykle często sięgają po nie w swojej pracy. W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo przeróżne meble w stylu prowansalskim, a wśród nich meble białe, przecierane, bielone oraz eleganckie meble w stylu francuskim.

Konsola w stylu francuskim przecierana i finezyjnie wykończona
Konsola W Stylu Francuskim

Rosnąca popularność powoduje, że coraz większa część producentów poszerza swoją ofertę w tej kategorii. Jednym z producentów mebli prowansalskich jest polska firma Belldeco posiadająca bardzo szeroki wybór. Dzięki temu prowansalskie meble przecierane są w stanie sprostać wymaganiom nawet najbardziej wymagających osób. Warto bliżej przyjrzeć się tej kategorii mebli i zastanowić się nad tym, w jaki sposób możemy je wykorzystać do swoich celów.
Zacznijmy od wyjaśnienia, czym wyróżniają się meble prowansalskie od innych produktów dostępnych na rynku. To na co każdy zwróci uwagę, przeglądając odpowiedni katalog produktów, to ich kolor. Meble w stylu prowansalskim cechują się swoją jasną, często kremową barwą.

Komoda W Stylu Francuskim z sześcioma szufladami
Komoda W Stylu Francuskim

Dodatkowo są one stylizowane według projektów, które swój największy okres popularności miały wiele lat temu. To właśnie sentyment do tego, co stanowi naszą przeszłość, widoczny w niemal każdej dziedzinie naszego życia, sprawia, że ta kategoria mebli w stylu prowansalskim zyskuje tak dużą popularność. A skoro już wiemy, że celem projektantów jest nadanie meblom prowansalskim charakteru mebli nieco zabytkowych, to łatwo zrozumieć też zabiegi, jakim są one poddawane w celu wzmocnienia tego efektu.Każdy doskonale wie, że meble świeżo z fabryki, błyszczące swoją nowością, nie bardzo będą przywodziły skojarzenia z minionymi epokami. Aby przezwyciężyć ten efekt, wprowadzono do oferty meble przecierane. Można śmiało powiedzieć, że wykorzystuje się tutaj ten sam efekt, który z powodzeniem wykorzystywali producenci odzieży, a dokładniej spodni jeansowych, które, aby były atrakcyjne dla odbiorców, musiały sprawiać wrażenie nieco znoszonych.

Szafka nocna z dwoma szufladkami przecierana w stylu francuskim
Szafka Nocna Francuska

Tego rodzaju produkty doskonale prezentują się w pomieszczeniach takich jak sypialnia, przedpokój czy salon. Meble prowansalskie dzięki swojej jasnej barwie, chętnie wykorzystuje się w małych pomieszczeniach. Ma to związek z, tym, że jasne kolory powodują wizualne powiększenie powierzchni. Dzięki temu, że budzą one pozytywne odczucia estetyczne i dają doskonałą szansę na to, aby stworzyć z nich centralny element dekoracji, doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach reprezentacyjnych.

Jasna komoda z trzema drzwiczkami i trzema szufladkami
Komoda w Stylu Francuskim

Dotyczy to zarówno prywatnych domów i wspomnianych wcześniej salonów, jak i gabinetów oraz pomieszczeń firmowych, w których przyjmowani są najważniejsi klienci. Meble w stylu prowansalskim po nieco dłuższym okresie pozostawania w cieniu innych rozwiązań dostępnych na rynku, powracają do tych rozwiązań, które wiodą prym wśród mebli reprezentacyjnych. Nie bez znaczenia dla tego faktu było wprowadzenie do oferty przez producentów takich właśnie rozwiązań jak meble przecierane. To właśnie one pozwalają urządzić każde pomieszczenie w sposób wyjątkowy i tworzący klimat, jaki trudno jest uzyskać innymi sposobami. Jak pokazują ostatnie wystawy mebli oraz wyposażenia wnętrz, te produkty mają przed sobą doskonałą przyszłość, a coraz szersza gama produktów dodatkowo zachęca do wykorzystania ich w czasie urządzania wnętrz.