Lampiony ze słoików :)

Prowansalskie dekoracje nie muszą być drogie! Jeśli nie chcesz wydawać na dekoracje w stylu prowansalskim majątku, wystarczy trochę kreatywności i dobry pomysł.

Aby zrobić klimatyczne lampiony w stylu prowansalskim wystarczy zdjąć z lampionu papierową etykietę. Etykiety łatwo zejdą, jeśli wcześniej słoiki zanurzycie w wodzie na minimum 30min.

Pierwszym pomysłem na stworzenie prowansalskich lampionów jest przewiązanie słoików sznureczkiem czy wstążką, napełnienie ich wodą i wsadzenie do nich unoszących się na wodzie świeczek. Nie martwcie się jeśli na słoikach znajdują się wypukłe napisy czy logo firmy, dzięki nim Wasz lampion będzie wyglądał jeszcze fajniej!

Ciekawym pomysłem dla osób, które kochają styl prowansalski tak jak my, jest nie tylko przewiązanie szklanego słoika sznureczkiem, ale także naklejenie na niego kartki ze starej książki czy gazety. Dodatkowo w kartce możecie wyciąć na przykład koło czy serduszko.

Ten pomysł na pewno spodoba się nie tylko osobom lubiącym styl prowansalski, ale także wszystkich smakoszom kawy. Wsypując do słoika ziarna kawy i stawiając na nich świeczkę w Waszym ulubionym kolorze, otrzymacie prowansalski lampion, który stworzy nie tylko romantyczny klimat. Jeśli od czasu do czasu będziecie dosypywać do niego świeże ziarna kawy, w pobliżu lampionu będzie unosił się przepiękny, kawowy zapach!

Nie lubicie kawy? Wsypcie do słoików trochę piasku, kamyczki lub kamienie i muszle, które przywieźliście z wakacji 🙂 Dzięki temu, otrzymacie nie tylko oryginalne dekoracje w stylu prowansalskim, ale także ciekawy sposób na wykorzystanie pamiątek z wakacji.

Nasz ostatni pomysł na wykonanie ciekawych, prowansalskich lampionów, będzie wymagał troszkę czasu i kreatywności. Ze sztywnej kartki wytnijcie szablon z waszym ulubionym kształtem lub wzorem. Potem na szklany wzór przylepcie szablon i namalujcie ulubiony wzór, lub naklejcie na słoik wycięty z szablonu wzór i pomalujcie resztę słoika. Dodatkowo, lampion możecie przewiązać kolorową wstążką.

Jeśli lubicie sami robić prowansalskie dekoracje, to zapraszamy Was do naszego sklepu na www.lawendowykredens.pl, gdzie znajdują się liczne prowansalskie dekoracje. Z pewnością dostarczą Wam one wielu ciekawych  pomysłów i inspiracji. W zakładce Lampiony i świeczniki, znajdziecie natomiast ciekawe, prowansalskie lampiony, idealne dla tych, którzy nie wyobrażają sobie ogniska domowego bez klimatycznego światła świec.

Jedna myśl w temacie “Lampiony ze słoików :)”

Możliwość komentowania została wyłączona.