Inspirujący shabby chic

 

 

 

 

Shabby chic
Shabby chic

 

 

Trudno się w nim nie zakochać. Shabby chic to nie tylko technika celowego postarzania mebli, ale także oryginalny i nieprzeciętny styl urządzania wnętrz, którego znakiem rozpoznawczym są stare lub celowo postarzane meble i artykuły dekoracyjne.

 

 

Shabby chic
Wnętrze z elementami stylu shabby chic

 

 

Wnętrze w stylu shabby chic

 

Zobaczmy skąd wzięła się sama nazwa tego stylu: shabby w języku angielskim oznacza wytarty i sfatygowany, natomiast chic oznacza szyk i elegancję. Nazwa jest więc jak najbardziej trafiona. Meble shabby chic są z jednej strony stare i sfatygowane, z drugiej jednak mają w sobie klasę, urok i elegancję.

 

 

Wnętrze w stylu shabby chic
Stół stylizowany techniką shabby chic

 

 

Wnętrze w stylu shabby chic

 

 

Styl shabby chic to także sztuka łączenia starego z nowym, świadomego zestawiania mebli, przedmiotów i artykułów dekoracyjnych. Jeśli wszystkie meble i dodatki w jednym pomieszczeniu wyglądałyby na stare i sfatygowane, nie byłyby tak efektowne.

 

 

Wnętrze w stylu shabby chic
Stół stylizowany techniką shabby chic

 

 

Ważne jest, aby odpowiednio przemieszać przedmioty nowoczesne z tymi w stylu shabby chic. Dla przykładu przyjrzyjmy się powyższemu zdjęciu. Głównym elementem w tym wnętrzu jest stół postarzony techniką shabby chic. Świetnie wyglądają na nim nowoczesne, metalowe świeczniki i gładki, biały wazon.

 

 

Shabby chic
Shabby chic

 

 

Efekt shabby chic możemy więc otrzymać dzięki wstawieniu do pokoju jednego, odpowiednio dobranego mebla. Największą popularnością cieszą się bez dwóch zdań postarzane stoły. W Lawendowym Kredensie wśród mebli Belldeco znajdziecie między innymi przepiękne stoły, soliki, szafy i komody z serii Grigio, dzięki którym w każdym wnętrzu może zagościć styl shabby chic. Oto nasze przykładowe, postarzane meble:

Komoda w stylu shabby chic

Grigio Komoda Smukła, 1029zł

 

Stolik Belldeco

Grigio Stolik Nocny, 599zł

 

Stoły Belldeco

Grigio Konsolka, 629zł

 

Szafy Belldeco

Grigio Szafa, 3340zł

 

 

Te i wiele innych mebli w stylu shabby chic oraz różne meble Belldeco znajdziecie na naszej stronie sklepu internetowego Lawendowy Kredens w zakładce meble.