Meble loft to hit tego sezonu! Znajdź najpiękniejsze z nich w naszej ofercie już teraz!

Styl loft lubi mat, od metalu po beton, cegły i stal. Postaw na przygaszone światła odbijające się od ciemnych ścian i chropowatych powierzchni. Na ścianach powieś  minimalistyczne dekoracje, na regałach ustaw metalowe lampy, proste ramki i figury. Styl loft ponad dekoracyjne formy stawia praktyczność i kolor: czarne i szare sofy, drewniane regały, twarde i praktyczne siedziska oraz metalowe stoły. Pomimo, że we wnętrzach industrialnych króluje chłód i minimalizm, wnętrza w stylu loft można urządzić również  tak, by były przytulne i bardzo klimatyczne.

Metalowy parawan w geometrycne wzory to genialny sposób na oddzielenie w salonie części jadalnianej od wypoczynkowej.
Metalowy parawan industrialny

Meble loftowe jakie znajdziesz w naszej ofercie to elementy wyposażenia wnętrza stworzone dla minimalistów. Styl loft nawiązuje do postmodernistycznych fabryk, który przejawia się w postarzanych ornamentach mebli i dekoracji, np. luster w prostych, najlepiej ciemnych ramach, w metalowych, matowych lampach czy drucianych półkach ściennych. Nie brak w naszej ofercie mebli stylizowanych na antyki, jednolitych deseni  i popularnych  materiałów jak gips, cement i drewno.

Styl loft z założenia ma być surowy i koić zmysły skromnym designem. Do wnętrz trafił prosto z fabrycznych  aranżacji, a jego ikoną stały się nowojorskie lofty. Próżno szukać wśród mebli loft dekoracyjnych i wystawnych elementów. Proste dodatki pojawiają się tu  jedynie jako akcent w klasycznej aranżacji. To styl dla każdego, dla kogo liczy się wygoda i praktyczność wnętrza.

Krzesło industrialne zostalo w całości wykonane z metalowej kratki i genialnie sprawdza się we wszystkich surowych aranżacjach.
Metalowe krzesło loft

Kolory wnętrz w stylu loft

Styl loft jest oszczędny w energetyczne kolory. Ponad wyraziste barwy stawia fakturę, kształt, oraz solidne materiały. To właśnie dlatego najpopularniejszym zestawem w tym stylu są meble metalowe i drewniane. Aranżację w stylu loft najlepiej stworzyć, wybierając meble loftowe  w kolorach brązu i czerni. Ściany i podłogi w stonowanych barwach, do tego proste meble to wystarczający zabieg, by stworzyć tło dla innych dodatków.

WIeszak loftowy z koszykiem metalowym i haczykami zawieszonymi na podłużnym pręcie metalowym.
Wieszak loft

Loft o przemysłowym rodowodzie będzie bazował na stonowanych,  ciemnych  kolorach, takich jak czerń, brąz, oraz szarości. W nowojorskich loftach kolory te pojawiały się nie tylko na meblach ale również na tkaninach, ścianach i dekoracjach  i to genialnie sprawdzało się w przestronnych apartamentach. Idąc tym śladem, polecamy  zaakcentować  ciemniejszym  kolorem jedną ścianę w jadalni lub w salonie bądź wykorzystać  mocniejszy akcent  w dodatkach ściennych. Dla równowagi  polecamy połączyć mroczne odcienie z butelkową zielenią, żółciami, fioletem  czy też czerwienią i obowiązkowo rozświetlić wnętrze dużą lampą metalową na łańcuchu. Ten zabieg sprawi, że wnętrze nie będzie wyglądało na przytłaczające.

Meble loftowe lubią zabawę kształtami i klasycznymi wzorami. Bardzo często imitują współczesne wersje mebli antycznych – postarzane komody, kredensy, stoły metalowe albo pordzawione celowo lampy. Symbolem stylu loft w Twoim domu może okazać się prosta w formie konsola lub regał z półkami. Sprawdzą się zarówno w przedpokoju, jaki i w salonie czy w biurze. Reprezentatywne dla całego wnętrza mogą być także komody lub szafy, które nie tylko pięknie wyglądają ale również są bardzo funkcjonalne. Równie pięknie wyglądają meble metalowe do ogrodu. W salonie będą królowały niskie stoliki kawowe, otwarte regały i proste, pojemne komody. Celowe postarzenia to nieodłączny atrybut stylu loft. Wywodzące się z nietuzinkowej, postmodernistycznej tradycji i świetnie współgrają z metalowymi meblami. Dlatego meble loft wyglądające na stare to równie częsty widok w stylowych aranżacjach.

Okrągły stolik metalowy w kolorze zmieszanego srebra i złota genialnie sprawdzi się w roli stolika kawowego.
Stolik metalowy loft

Materiały i wykończenia w stylu loft

 Tutaj nie może zabraknąć surowego betonu i metalu– w jasnym bądź ciemnym odcieniu – ale musi się pojawić. Beton i metal są dekoracją samą w sobie. Możesz być pewien, że surowe formy  wniosą  do wnętrza w stylu loft fabryczny design. Równie dobrze będą wyglądały na podłodze co na ścianie i na meblach. Aby nieco ocieplić wnętrze loft możesz ułożyć na ścianie szerokie deski lub wykorzystać płytki o drewnianej fakturze. Mile widziane będą również duże dywany i szare pledy.

Dwuosobowa sofa industrialna Mazine na metalowych kółkach z beżową tapicerką to okaz pięknego mebla służącego wypoczynkowi.
Sofa loftowa Mazine

Styl loft i meble metalowe to sposób na najmodniejsza w tym sezonie aranżację. Zapraszamy do naszego sklepu po niezbędne meble i dekoracje!